Myśli i słowa mają ogromny wpływ na naszą rzeczywistość. To, czym karmimy nasz umysł przejawia się w naszych zachowaniach, podejmowanych przez nas decyzjach, dokonywanych wyborach.

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się mieć umysł „wypełniony’ całą masą negatywnych myśli. Niektóre z nich dotyczyły Twojej osoby, inne krążyły wokół pojawiających się zdarzeń, przyszłości, osób trzecich czy też minionej przeszłości. Jak się wtedy czułaś? Jaki nastrój Ci towarzyszył? O czym myślałaś?

Czy wiesz, że twoje życie jest odbiciem twojego wewnętrznego świata? Chcąc określić wewnętrzny stan danej osoby wystarczy przyjrzeć się jej sytuacji życiowej. Uwierz mi, to zawsze się sprawdza.

 

„Jesteśmy tym, co o sobie myślimy.

Wszystko, czym jesteśmy,

Wynika z naszych myśli.

Naszymi myślami tworzymy świat”

Budda

 

Jedno jest pewne – to jakie działania podejmujesz dzisiaj jest ściśle uzależnione od Twoich myśli, od tego co myślisz na swój temat, na temat swoich możliwości, pojawiających się sytuacji oraz tego, na czym się skupiasz.

Jeśli myślisz o czymś przyjemnym, np. o tym czego pragniesz i jak to osiągnąć, czujesz się zdecydowanie lepiej. Jeśli myślisz o czymś, co sprawia, że czujesz się szczęśliwa, twój mózg zaczyna uwalniać endorfiny-hormony szczęścia, które dają Ci dobre samopoczucie, w rezultacie wzmacniasz u siebie pozytywną postawę.

Koncentrując się na pozytywnych rzeczach zaczynasz z wiarą podejmować działania. I co najważniejsze – zaczynasz dostrzegać możliwości – i na nich się skupiać, a nie przeszkody, które hamują Cię przed działaniem.

Myśli powtarzane systematycznie i regularnie, wnikają do naszej podświadomości stając się NAWYKIEM. Oznacza to, że nawyk pozytywnego myślenia i bycia szczęśliwym można w sobie wyrobić.  Jak zatem tego dokonać? Jest na to kilka efektywnych sposobów. Ja sama je sprawdziłam i daję Ci 100% gwarancję, że jeśli je zastosujesz, to i Ty doświadczysz pozytywnych rezultatów w swoim życiu.

Jednak zanim zaczniesz czytać dalej jest jedna ważna rzecz, którą chcę się z Tobą podzielić tu i teraz. Chcąc dokonać zmian w swoim życiu i osiągać pożądane wyniki, nie wystarczy, że będziesz czytała, bywała na szkoleniach czy oglądała np. na youtube wartościowe treści rozwojowe. Niestety bardzo często zauważam, że większość osób nie wprowadza w życie zdobytej wiedzy. Słuchają, uczą się, czasami robią notatki i niestety na tym często się kończy. Dlatego zachęcam Cię w tym miejscu do tego, żeby nie tylko przeczytać ten artykuł, ale również zastosować w praktyce poniższe wskazówki.

1. Koncentruj się na tym, czego pragniesz w życiu i jak to osiągnąć.

Zdecydowana większość osób skupia swoją uwagę na tym, czego nie chce mieć w swoim życiu i na tym, co im nie służy. Przez to często nie dostrzegają pojawiających się możliwości, nie wykorzystują nadarzających się szans poddając w rezultacie swoje marzenia. Skupiając się na tym, czego mieć nie chcemy, tracimy swoją energię na niewłaściwe rzeczy. Zatem zamiast skupiać się na niechcianym, skup się na pożądanym!

 

2. Traktuj trudne sytuacje jako wyzwanie, a nie problem.

Znajduj w trudnych sytuacjach cenne lekcje dla siebie, zamiast obwiniać innych za to, co się wydarzyło.

Zadaj sobie pytanie:

„czego JA mogę się nauczyć z tej sytuacji”

„jakie cenne lekcje na przyszłość mogę wyciągnąć z tego doświadczenia”

 

3. Zobacz swoje życie jako szklankę do połowy pełną zamiast w połowie pustą.

Wyrażaj wdzięczność za to, co już masz w swoim życiu zamiast zamartwiać się i narzekać na to, czego nie masz. Ja zaczynam każdy swój dzień właśnie od wyrażania wdzięczności. I Ciebie również gorąco zachęcam do jej praktykowania. Możesz to robić w formie pisemnej poświęcając codziennie kilka minut po przebudzeniu bądź przed samym zaśnięciem na wypisanie rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Zaufaj mi – sama zdziwisz się, jak wiele cudownych i zarazem niedocenionych przez Ciebie rzeczy pojawia się w Twoim życiu.

 

4. Nie martw się czymś, na co nic nie możesz poradzić.

Często mamy tendencję do koncentrowania się na tym, co się już wydarzyło. Tkwiąc w przeszłości, żywiąc urazę do kogoś czy zamartwiając się nieudaną inwestycją stajemy się niewolnikiem przeszłości, przez co pojawia się negatywna energia.

Nie namawiam Cię do tego, by wymazać przeszłość i traktować ją tak, jakby nigdy nie miała miejsca. Zachęcam Cię jednak do wykorzystania jej jako cenny zasób:

  • wyciągnij wnioski i lekcje na przyszłość, by nie popełniać po raz kolejny tych samych błędów.
  • skup się na teraźniejszości i przyszłości, bo na nie masz ogromny wpływ.

 

5. Wypisz się z klubu ludzi narzekających i otocz się ludźmi sukcesu.

Stajesz się jak Ci, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Znasz to powiedzenie? Przyjrzyj się zatem swojemu otoczeniu i tym, z którymi spędzasz swój czas. Czy są to osoby inspirujące, pozytywne i osiągające sukcesy? Ludzie, którzy w Ciebie wierzą, wspierają Cię i cieszą z Twoich zwycięstw?

A może otaczasz się osobami, które wiecznie narzekają, obwiniają innych za swoją sytuację i są mistrzami w wyrażaniu negatywnych opinii.

Chciałabym, byś wykonała pewne proste i króciutkie ćwiczenie. Zrób listę wszystkich osób, z którymi zwykle spędzasz swój czas. Włącz w to rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, współpracowników, osoby z którymi spotykasz się przy projektach, itd.

Gdy już skończysz przejrzyj listę i postaw minus przy każdej osobie, która jest negatywna i toksyczna, oraz plus przy tych, którzy działają na Ciebie pozytywnie.

To jeszcze nie koniec ćwiczenia. A teraz przestań przebywać wśród ludzi, obok których postawiłaś znak minus! Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe – stanowczo ogranicz ilość czasu jaki z nimi spędzasz.  Pamiętaj – zawsze masz wybór!

 

Proste, nieprawdaż? Zastanów się, jak Ty możesz wykorzystać przeczytaną tu wiedzę. Zachęcam Cię szczerze do tego, byś nie ignorowała mocy pozytywnego myślenia. I zamiast karmić się niszczącymi myślami, skupiać na negatywnych wydarzeniach i otaczać toksycznymi ludźmi – powiedz sobie dość! Zasłużyłaś na więcej! Zasłużyłaś na to, by Twoje życie było podróżą wypełnioną radością, spełnieniem i szczęściem. Teraz tylko od Ciebie zależy, na ile sobie na to pozwolisz!

Mocno trzymam kciuki za Ciebie i czekam na Twoje sukcesy!

Agnieszka

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search