700x390-blog-maj-17

Czy warto być sobą w dzisiejszym świecie? A jeśli tak to dlaczego wciąż tak wielu z nas pragnie naśladować i kopiować innych, stając się kolejną ich wersją?

Obserwując świat wokół widzę wielu wspaniałych ludzi, którzy zamiast wykorzystywać swój własny potencjał do osiągania pożądanych rezultatów ukrywają się w obawie przed byciem dostrzeżonym, ocenionym, wyśmianym…

Znacie to? Z jednej strony pragnienie bycia sobą, z drugiej strach przed krytyką, odrzuceniem, oceną…

ODWAŻĘ SIĘ POWIEDZIEĆ – boimy się bycia sobą! Boimy się mówić głośno o swoich marzeniach, poglądach, pragnieniach… Boimy się wyrażać prawdziwych siebie!

I jeśli tylko nasze opinie czy cele odbiegają od tych należących do przeciętnego Kowalskiego, to odmawiamy sobie prawa do informowania świata o tym, czego pragniemy ze strachu przed wyśmianiem, brakiem zrozumienia, odrzuceniem…

Chcę Ci jednak powiedzieć, że cokolwiek robisz na co dzień – prowadzisz swój własny biznes, jesteś mamą zarządzającą domem, budujesz karierę w korporacji, zarządzasz grupą ludzi czy pracujesz na etacie – wyrażanie prawdziwej/prawdziwego siebie to fundament sukcesu.

Będąc kopią być może na chwilkę uda Ci się przyciągnąć uwagę innych, osiągnąć upragniony rezultat, ale uwierz mi – na dłuższy okres nie pozwoli Ci to na osiągnięcie pożądanego efektu w zgodzie ze sobą.

Wierzę bezgranicznie, że my wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Każdy z nas ma ogromny potencjał, którego najważniejszym fundamentem jesteśmy MY sami!

Cudownie jest móc inspirować się innymi! I szczerze zachęcam Cię do tego! Sprawdzaj jednak, na ile cudza inspiracja jest Twoja, na ile pasuje ona do twojej filozofii życiowej, Twoich wartości, Ciebie! Często bowiem obserwuję ludzi, którzy tak bardzo inspirują się innymi, że zatracają przy tym samych siebie…

I dodam nawet więcej – nie tylko zatracają siebie, ale i przestają wierzyć w swoje możliwości, talenty a nawet szanse na sukces! Dlaczego? Bo zwyczajnie zaczynają porównywać się z innymi!

Pamiętam, gdy spory czas temu inspirując się swoimi mentorami oraz innymi osobami działającymi w mojej branży sama popadłam w tarapaty – przeoczyłam granicę bycia zainspirowaną popadając w nawyk ciągłego porównywania się. Rezultat nie był zadowalający – brak energii do działania i wiary w swoje możliwości, odkładanie działań i decyzji na później, bo przecież jeszcze nie jestem wystarczająco dobra by tego dokonać, zwątpienie w swoje możliwości i przede wszystkim osłabienie swojej wiary w siebie!

Na szczęście na czas zrozumiałam, że się zapętliłam i natychmiast podjęłam właściwe działania.

  • Zaczęłam bardzo selektywnie dobierać osoby, które obserwuję w mediach społecznościowych.
  • Wyznaczyłam sobie przedział czasowy, który spędzam w social mediach – bo wiem, jak bardzo zgubne może okazać się surfowanie po necie bez ograniczeń czasowych.
  • Planuję swoje działania – zarówno te, które mają miejsce w internecie, jak i również te w realu. Gwarantuję Ci, że bez dobrego planu i wyznaczonego celu czas przeleci bez pożądanych efektów.
  • Zanim przeczytam kolejną książkę, wezmę udział w kolejnym szkoleniu zadaję sobie pytanie: „Czego ja/mój biznes potrzebuje na chwilę obecną? Jakiej wiedzy? Inspiracji z jakiego obszaru?”

Dlatego i Ciebie zachęcam do chwili refleksji nad sobą, nad tym, co dla Ciebie jest ważne, czego pragniesz, czego Ci potrzeba, jaki rezultat chcesz osiągnąć. Inspirując się innymi działaj w zgodzie ze sobą, w swoim tempie, na swoich zasadach!

Bycie sobą, bycie autentycznym to najpiękniejszy dar i najmocniejszy fundament sukcesu!

Zatem znajdź siebie zanim staniesz się kolejną kopią innych!

Agnieszka

Showing 2 comments

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search